Pomůcky

6. ledna 2012 v 20:38 | Ronr
Každá čarodějka / čaroděj má své vlastní pomůcky, některé mají společné s ostatními členy covenu. Zde jsem napsal některé znich.
Athame - athame je vlastně jen symbolická dýka kterou se vyznačuje magický kruha vede se jí energie, nikdy se jí nevraždí ani se jí nedávají žádné oběti. Používáse jen jako symbolický nástroj. Symbolizuje element ohně.
Hůlka - hůlka se používá také stejně jako athame pro vedení energie, je používána hlavě v léčitelství. Většina čarodějek si hůlky sama vyrábý, zdobí si je krystaly, peříčky, koženkami, některé si na ně ryjou runové znaky... .Měla by být velká jako délka od paže ke konečkům prstů. Vyrábí se většinou z vrby, bezu, lísky, lípy, jabloně. Sxmbolizuje element vzduchu.
Kotlík - kotlík se používá ne vaření lektvarů, hází se do nich spálené pergameny na kterých byli napsané zaříkávadla,
koltík bývá zhotoven většinou z kovu nebo keramiky. Symbolizuje element vody. Vvětšina čarodějek kotlík nepoužívá nahrazují jej mísou. Nejznámější jsou však keltské kotlíky.
Koště -koště jako mnohé další pomůcky je jen symbolické nístroj, většina lidí si myslí že čarodejnice na košťatěch létají, není to pravda ani nikdy nebyla. Koště je využíváno na odmetené oltáře či prostoru od zlích sil. Opět si je čarodějky vyrábí samy ,nené to vůbec nijak těžké.
Pohár - pohár je nedílnou součástí výbavy oltáře. Většinou je vyroben z kovu nebo dřeva či keramiky nesmí být plastový. Pohár již není jen symbolickou pomůckou, využívá se při větších rituálech. Velké užití má při takzvaném Velkém rituálu. Symbolizuje element vohy a je zasvedcen bohyni a plodnosti.
Vedlejší pomůcky - pentakl - je pěticípá hvězda. Je často ozdobou oltářů, mohou se na něj pokládat svíčky, krystaly aby jste zvíšili jejich magickou eněrgii.
- zvonek - většina čarodějek zvonek využívá pro vstoupení do magického kruhu a poté vystoupení z něj. Bývá vyroben ze dřeva, kovu nabo keramiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ronr ronr | 7. ledna 2012 v 18:16 | Reagovat

omlouvám se za bílou barvu kterou jsem omylem nastavil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama