Únor 2012

Kameny

26. února 2012 v 17:18 | Ronr
Hodně lidí věří na léčivou moc kamenů, zejména drahokamů. Většina z nich má léčivou mocnebo léčebné účinky. Asi každý zná křišťál, ametyst, topas... . Většinou se nosí na krku nebo v kapse. Aby se zvíšili jechich schopnosti pokládají se na čakry, každá čakra má svůj kamen - kořenová čakra červený jaspis, sakrální čarka karneol, čarka solárního plexusu citrín, srdeční čakra růženín, krční čakra modrý chalcedon, čelní čakra sodalit, temenní čakra ametist
Velmi známá je diamantová voda. Také se z kamenů vyrábí léčebné vody např: křišťálová voda, nebo se znich staví energické kruhy ve kterých se medituje a nabírá energie. Hodně kamenů se pokládá doma nebo v kanceláři aby nasávali negativní enerii nebo aby zklidňovyli, např: růženín se dává do kanceláře aby obpuzovyl škodlivé záření. Zde sem vám vypsal nějaké léčebné účinky jiných kamennů:
ametist - bolest hlavy
onyx - ochraňuje
kamenná sůl - očišťuje prostor
jantar - přikládá se na nemocké partie
aventurin - střeva

Obřadní místa

26. února 2012 v 17:18 | Ronr
Většina čarodějek má svá obřadní místa schované v lese nebo na zahradě. Většinou se jedná o kamenné kruhy, velké kameny nebo menhiry. Asi moc neprozrazují jejich polohu, aby je cizí lidi neznesvětily. V období svátků je zdobí pentlemi, kameny nebo květinovými dekoracemi (pampeliškovýli věnečkya šiškami). na těchto místech se pohané i čarodějky modlí, provádějí rituály nabo oslavují svátky kola roku. V česku je těch to míst mnoho zde. Ale i svatyně jsou velmi oblíbené. Jen škoda že vám nemohu ukázet krásu některých svatyní nebo obřadních míst. I druidové mají svá obřadné místa, většinou se jedná o háje a posvátné lesy. Hodně druidských svavností se odehrává v Anglii ve Stonehengi.
Tento kamenný kruh se nachází v okolí Holašovic.

Návody - vykuřovadla

26. února 2012 v 17:15 | Ronr
Zde jsem vám sepsal nějaké vykuřovadla:
sluneční kadidlo:
- vavřín
- santalové dřevo
- otočník

kadidlo proti negaci:
- bobkový list
- santalové dřevo
- levanduli

azraelův oheň:
- cedr
- santalové dřevo
- jílovec
Smíchat v období dorůstajícího měsíce

měsíční kadidlo:
- šafrán
- lipový květ
- tumain
- list zimolezu
- dřevěné uhlí

šalvějové svazky:
- šalvěj bílou
- provázek
Šalvěj omotáme provázkem a pevně svážeme.

Pomůcky 2

21. února 2012 v 18:32 | Ronr |  Pomůcky
Dalšími pomůcky jsou:
  • paneneka - asi málokterá čarodějka ji používá, ale jsou takové. Většina si myslí, že se používá na prokletí - je to sice pravda, ale mají i jiné využití např: v léčitelství. Jako většina z pomůcek by se měla vyrábět ručně.
  • bolline - většinou má tvar srpu, ale nemusí. Je používaný hlavě na řezání bylin, rytí znaků do svíček apod. Barva jeho rukojeti je většinou bílá(nemusí být) já vlastním s dřevěnou. Bývá ozdoben různými symboly.
  • pergamen - je svitek na který se píšou zaklínadla. V minulosti býval vyroben z kůže, ale těď jsou k dostání napodobeniny které původní pargemen nahradily.
  • sošky bohů - pokládají se většinou na oltář. Každá čarodějka / čaroděj má na oltáři jiné bohy podle toho jaké uznává, já osobně na oltáři mám Radegasta a budhy, ale výběr je na tom jaký uznáváte panteon bohů.
  • svíčky a svícny - hodně čarodějek jich vlastní víc, hodně z nich záleží na jejich barvě, jelikož každá má svou funkci a využití v magii. Ve většině případů jsou na oltáří 3 a více svíček, 2 bílé a ostatní mají jinou barvu podle záměru daného rituálu. Svícny jsou většinou jen na jednu svíčku, ale volba je jen na vás, já například mám dlouhé svíčky v malém skleněném kvádru, větší mívám bez podstavce nebo vlastním i čajové svíčky, protože nepotřebují svícen. Svíčka se nikdy nasmí sfukovat, tak se zneuctí element ohně, většinou so používá zhášedlo nebo se zhasne prsty, já mám malou zavařovačku, ale volba je na vás.
  • kniha stínů - kniha kde si čarodějky píší své zážitkya poznání na své duchvní cestě. Většinou je veden jeden nebo více deníků podle toho jaké má čarodějka zájmy, nejčastější jsou knihy stínů, věštecké deníky nabo knihy zaklínadel. Jsou různě zdobené a vázané buď v kůžy nebo sametem a jiné druhy látek se také používají. Moje khiha je malí zelený zápisník, ale časem si pořídím větší. Většina čarodějek si do něj píše inkoustem nebo tuží, já používám akvarelové pastelky přetřené vodou, ale volby je na vás.
  • kadidlo a kadidelnice - kadidlo se používá na očištění prostoru od zlích sil. Většina čarodějek si vykuřovadla míchá sama, není to vůbec těžké. Každá vůně má svou vlastnost a sílu. Kadidelnice bývají většinou z kovu nebo keramiky. Vykuřovadel je hned několik druhů - pryskyřice, byliny a dřeva nabo svazky(šalvěj), velmi se používají i vonné tyčinky. Hojně se využívá i pálení větviček např: dub, levandule...
  • roucho - rouch je vlastně takový pracovní oblek, ale mnohé čarodějky jej vyměnily na nahotu. Rouch má hned několik barev, každý druh magie používá jiný. Volba je na vás, já mám bílé a černé.Roucho bývá zdobeno různými symboly- pentagrami, runovými znaky... ,většinou má kapucy ale nemusí.
  • miska - do misky se dávají byliny, svědcená voda nebo již připravené tinktury, někdy i vykuřovadla, nebo do speciálních misek se dávají obětiny(sůl,ovoce ,zelenina)
  • ostatní předměty - na oltáře se pokládají mnohé další předměty, podle ůčelu rituálu. Většinou lektvary, oleje, nebo aromalampy. Každý si na oltář pokládá něco jiného protože každému se líbí něco jiného. Někdo si na oltář pokládá větvičky, bylinky, ubrus, pěříčka předměty které zobrazují živly ( pokud tak máte uspořádaný oltář)

Rituály - teorie

21. února 2012 v 18:26 | Ronr
Rituály jsou součástí všech odětví magie. Každý rituál má svou dobu a čas. Většina rituálů se provádí při dorůstajícím měsíci nebo při ůplňku. Na každý rituál jsou určené jiné pomůcky a potřeby. Některé čarodějky provádějí rituály raději venku a některé v domě, volba je na vás. Pokud jste pohan, tak ti berou většinu rituálů jako svátky např: Yule, Imbolc...., řízené podle kola roku, ale i wicca má své určité pomůcky a potřeby pro různé rituály.
Většina rituálů má svá jasně stanovená pravidla a zásady. Většinou se jako první postaví oltář a poté kruh, a můžeme začít kouzlitSmějící se. Po postavení kruhu se začnou pomazávat svíčky, zapalovat kuřidla, vykládat taroty, ale každý začíná něčím jiným.
Hodně čarodějek vykládá taroty ještě před začátkem rituálu, aby zjistily zda je rituál vhodný. Během rituálu se čarodějky dostávají do jiného světa ( ne astrálního), většina čaodejelk medituje, aby se tam dostaly. Na oltáři máme položené pomůcky na čarování které během rituálu bude potřabovat např: pohár, knihu stínů, bylinky a květiny, obětiny atd, kždý si tam dává něco jiného podle toho jaký rituál se rozhodnete dělat, na výbr je jich moc.

Lektvary

21. února 2012 v 18:20 | Ronr |  Lektvary
Většina čarodějek velmi ráda lektvary používá. Jsou nedílnou součástí rituálů. Vyrábí se z bylin nebo dřeva. Hodně čarodějek používá tinkturi (bylinky naložené a alkoholu), uchovávají se ve tmavém skle s korkem. Potírají se na tělo nebo na svíčky. Každá čarodějka si je vyrábí sama.Každý z lektvarů se používá na něco jiného, i v obchodej jich nabízejí velké množství které bývají většinou drahé ale kvalitní, vždy je lepší když si je vyrobíte sami. Každá čarodějka jich vlastní hned několik, je lepší mít vždy nějaké do zásoby kdybi něco. Na oltáři by něměl rozhorně chybět nápravný lektvar a lektvar energie.

Vykuřovadla

21. února 2012 v 18:19 | Ronr
Vykuřovadla jsou velmi používaná právě při magii. Většina začátečníků používá vonné tyčinky, které jsou levnější a v daleko více provedeních než klasické vykuřovadla. Většin čarodějek si vykuřovadla vyrábí sama. Jako kuřidla se používají byliny, praskyřice a dřeva. Velmi oblíbenéjseu bylinné svazky např: šalvěj nebo levandule. Kuřidla se stloukají v hmoždíři, který se také vyráí v mnoha provedeních např: mramorové, keramické.... .Vykuřovadla se dávají do kadidelnic nebo jen do vykuřovacích misek. U zástupců pohanské víry se podle pověsti pálili listy dubu, které měli ochraňovat. Vykuřovadla se vyrábí v mnoha provedeních např: prášky nebo kusové. Každé vykuřovadlo má svůj čarovný ráměr, většina je určená na různé sabaty nebo esabaty. Velkou oblibu mají i vonní františci, které jsou poměrně levní a mají větší vůni a rychleji hoří než vykuřovadla. Já osobně používám starou misku na ovoce ve které mám písek, ale spíše používám vonné tyčinky a františky.