Pomůcky 2

21. února 2012 v 18:32 | Ronr |  Pomůcky
Dalšími pomůcky jsou:
  • paneneka - asi málokterá čarodějka ji používá, ale jsou takové. Většina si myslí, že se používá na prokletí - je to sice pravda, ale mají i jiné využití např: v léčitelství. Jako většina z pomůcek by se měla vyrábět ručně.
  • bolline - většinou má tvar srpu, ale nemusí. Je používaný hlavě na řezání bylin, rytí znaků do svíček apod. Barva jeho rukojeti je většinou bílá(nemusí být) já vlastním s dřevěnou. Bývá ozdoben různými symboly.
  • pergamen - je svitek na který se píšou zaklínadla. V minulosti býval vyroben z kůže, ale těď jsou k dostání napodobeniny které původní pargemen nahradily.
  • sošky bohů - pokládají se většinou na oltář. Každá čarodějka / čaroděj má na oltáři jiné bohy podle toho jaké uznává, já osobně na oltáři mám Radegasta a budhy, ale výběr je na tom jaký uznáváte panteon bohů.
  • svíčky a svícny - hodně čarodějek jich vlastní víc, hodně z nich záleží na jejich barvě, jelikož každá má svou funkci a využití v magii. Ve většině případů jsou na oltáří 3 a více svíček, 2 bílé a ostatní mají jinou barvu podle záměru daného rituálu. Svícny jsou většinou jen na jednu svíčku, ale volba je jen na vás, já například mám dlouhé svíčky v malém skleněném kvádru, větší mívám bez podstavce nebo vlastním i čajové svíčky, protože nepotřebují svícen. Svíčka se nikdy nasmí sfukovat, tak se zneuctí element ohně, většinou so používá zhášedlo nebo se zhasne prsty, já mám malou zavařovačku, ale volba je na vás.
  • kniha stínů - kniha kde si čarodějky píší své zážitkya poznání na své duchvní cestě. Většinou je veden jeden nebo více deníků podle toho jaké má čarodějka zájmy, nejčastější jsou knihy stínů, věštecké deníky nabo knihy zaklínadel. Jsou různě zdobené a vázané buď v kůžy nebo sametem a jiné druhy látek se také používají. Moje khiha je malí zelený zápisník, ale časem si pořídím větší. Většina čarodějek si do něj píše inkoustem nebo tuží, já používám akvarelové pastelky přetřené vodou, ale volby je na vás.
  • kadidlo a kadidelnice - kadidlo se používá na očištění prostoru od zlích sil. Většina čarodějek si vykuřovadla míchá sama, není to vůbec těžké. Každá vůně má svou vlastnost a sílu. Kadidelnice bývají většinou z kovu nebo keramiky. Vykuřovadel je hned několik druhů - pryskyřice, byliny a dřeva nabo svazky(šalvěj), velmi se používají i vonné tyčinky. Hojně se využívá i pálení větviček např: dub, levandule...
  • roucho - rouch je vlastně takový pracovní oblek, ale mnohé čarodějky jej vyměnily na nahotu. Rouch má hned několik barev, každý druh magie používá jiný. Volba je na vás, já mám bílé a černé.Roucho bývá zdobeno různými symboly- pentagrami, runovými znaky... ,většinou má kapucy ale nemusí.
  • miska - do misky se dávají byliny, svědcená voda nebo již připravené tinktury, někdy i vykuřovadla, nebo do speciálních misek se dávají obětiny(sůl,ovoce ,zelenina)
  • ostatní předměty - na oltáře se pokládají mnohé další předměty, podle ůčelu rituálu. Většinou lektvary, oleje, nebo aromalampy. Každý si na oltář pokládá něco jiného protože každému se líbí něco jiného. Někdo si na oltář pokládá větvičky, bylinky, ubrus, pěříčka předměty které zobrazují živly ( pokud tak máte uspořádaný oltář)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama