Rituály - teorie

21. února 2012 v 18:26 | Ronr
Rituály jsou součástí všech odětví magie. Každý rituál má svou dobu a čas. Většina rituálů se provádí při dorůstajícím měsíci nebo při ůplňku. Na každý rituál jsou určené jiné pomůcky a potřeby. Některé čarodějky provádějí rituály raději venku a některé v domě, volba je na vás. Pokud jste pohan, tak ti berou většinu rituálů jako svátky např: Yule, Imbolc...., řízené podle kola roku, ale i wicca má své určité pomůcky a potřeby pro různé rituály.
Většina rituálů má svá jasně stanovená pravidla a zásady. Většinou se jako první postaví oltář a poté kruh, a můžeme začít kouzlitSmějící se. Po postavení kruhu se začnou pomazávat svíčky, zapalovat kuřidla, vykládat taroty, ale každý začíná něčím jiným.
Hodně čarodějek vykládá taroty ještě před začátkem rituálu, aby zjistily zda je rituál vhodný. Během rituálu se čarodějky dostávají do jiného světa ( ne astrálního), většina čaodejelk medituje, aby se tam dostaly. Na oltáři máme položené pomůcky na čarování které během rituálu bude potřabovat např: pohár, knihu stínů, bylinky a květiny, obětiny atd, kždý si tam dává něco jiného podle toho jaký rituál se rozhodnete dělat, na výbr je jich moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama