Prosinec 2012

Šťastné a veselé Vánoce

24. prosince 2012 v 12:44 | Ronr
PŘEJI VÁM VŠEM


Šťastné a veselé VánoceHvězda proměny od Lyli

18. prosince 2012 v 14:21 | Ronr |  Věštění
1 ) v jaké oblasti potřebuji změnu
2 ) co v mém životě/ ve mně právě končí a co nového se rodí
3 ) co se bojím nechat zemřít
4 ) co potřebuji nechat zemřít
5 ) co jsem v sobě nechal/a zemřít
(v případě, že je to něco dobrého, můžeme vytáhnout doplňující kartu "jak to znovu oživit")

Den vyrábění - pokračování

15. prosince 2012 v 18:30 | Ronr |  Handymade
Dne 15.12 jsem se rozhodl pokračovat s vyráběním a opravováním mých pomůcek. Dnes jsem se zaměřil na dokončení runových karet a také namalování zajímavého druhu i-ťingových karet podle knížky Mark McErloy, I-ťing pro začátečníky.
V průběhu dne jsem ještě zkusil drátkování kamenů, ale vypadá to tak, že drát a já si prostě nerozumíme :D Aby toho nebylo málo znovu přikládám dnešní oltář tentokrát na prosperitu a peníze.
oltář
Výroba karet
Všechy pohromadě
"Drátkování" :D
a další (prosím nesmějtě se:D)

Den vyrábění

11. prosince 2012 v 19:47 | Ronr |  Handymade
V sobotu 8.12 jsem se rozhodl, že si udělám "vyráběcí den". Vyrábět jsem začal už od rána. Hned jako první jsem si ozdobil atham, vpletl jsem do očka na konci rukojeti černou koženku a do ní jsem vsadil malí jantar. Už dlouho toužím si vyrobit vlastní ogham a dnes jsem si to to přání splnil. Použil jsem trochu netradiční materiál na jeho výrobu. Kaštany, které jsem našel všudemožně. Znaky jsem namaloval zlatou konturou. A nakonec jsem si popravil hůlku. V průběhu dne jsem si také zkusil odlávat vosk a postavit si runový oltář a oltář na ogham.
Athame
Výroba oghamu
Ogham
Ogham detail
Oltář na ogham
Runový oltář
Vosk

Kamenné bohyně

3. prosince 2012 v 19:17 | Ronr
Po dlouhé době jsem si vyrobil novou sošku bohyně na mini oltář. Použil jsem modelovací hmotu a rozbité tužky jako dlátka.

Samhain 2012

1. prosince 2012 v 17:18 | Ronr
Letošní Samhain jsem chtěl původně oslavit v přírodě, ale moje plány padly, kvůli nečekanému příchodu mých přátel. Takže jsem slavil doma jen v přítomnosti mě a mého morčete. K rituálu jsem se inspiroval u Lily a jejího návodu na rituál uctění Předků. Tento rok jsem si chtěl konečně po dlohé době vydlabat dýni, ale marně dýně byla použita týden dopředu jako "jídlo". Tahle zpráva mě však neodradila a vynahradil jsem si ji malým závěsem do okna a lucerničkou.
Kruh jsem nestavil pouze jsem zazpíval chan Jsme kruhem. Poté co jsem uctil Předky partony a bohy smrti jsem se ponořil do krátké meditace.
Před rituálem
Po zkončení rituálu jsem oltář přestěholav na poličku s pomůckymi.
Moje ochraná skupina: dýně a vrbová větvička
Po skončení rituálu jsem pro ochranu před dušemi bloudících dal na parapet lucerničku.